Γυμνάσιο με Λυκειακές τάξεις Ανάφης «Μανώλης Γλέζος»

FAQs, για όσους δε γνωρίζουν, είναι τα αρχικά των λέξεων Frequently Asked Questions. Πρόκειται για ήδη απαντημένες δημοφιλής – συχνές ερωτήσεις. Αντί λοιπόν να στέλνετε email ή να τηλεφωνείτε στο σχολείο για να ρωτήσετε κάτι, μπορείτε να λάβετε άμεσα την απάντηση σας μέσα από αυτή τη σελίδα.

Το κουδούνι χτυπάει στις 8:15 κάθε πρωί. Αγαπάμε να κάνουμε όλοι μαζί προσευχή και ξεκινάμε πάντα τη μέρα μας με αισιοδοξία και πίστη ότι θα καταφέρουμε τους στόχους μας.

Το τρέχον εβδομαδιαίο πρόγραμμα είναι το παρόν.
Κάθε Τετάρτη και Παρασκευή την 7η ώρα (13:30) οι γονείς μπορούν να συναντούν καθηγητές του σχολείου και να ενημερώνονται εκτενώς. Ανατρέξτε στο τρέχον εβδομαδιαίο πρόγραμμα κι αναζητήστε την λέξη Γονείς μέσα στα «κουτάκια» για να προγραμματίσετε τα ραντεβού σας! Φυσικά είμαστε πάντα διαθέσιμοι στο τηλέφωνο ή στο e- mail του σχολείου.
Τα τετράμηνα τελειώνουν στις 20-01 το πρώτο και στις 31-05 το δεύτερο. Φυσικά υπάρχουν αποκλίσεις ανάλογα με τις αποφάσεις του Υ.ΠΑΙ.Θ. ή του συλλόγου διδασκόντων.